logo

Basında Biz

Zübeyir Dilek: “Bu Anadolu’dan Dünya’ya Yazılan Bir Başarı Hikayesidir.”

Kimo Tekstil Konfeksiyon Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Zübeyir Dilek, böylesine bir başarıyı Anadolu Kaplanı’nın yazmasını çok önemsediklerini söyledi.

İspanya’da tasarım ofisi olan, İngiltere ve Rusya’da mağazalarının bulunduğu; Mango, Zara, Bershka, Massimo Dutti, Kiddys Klass, Pull& Bear, Oysho, Betty Jakson Black, Dorothy Perkins, Jane Norman London, Lefties başta olmak üzere dünya devi kurumlarla stratejik çözüm ortaklıkları yaptıklarını anlatan Kimo Tekstil Yönetim Kurulu Üyesi Zübeyir Dilek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Aynı zamanda bilgi, tasarım ve dizayn da ihraç ediyoruz. Kuruluşumuz olan Temmuz 1996 tarihinden bu yana ihracat odaklı şekilde çalışıyoruz. Son yıllarda ürün ihracatının yanı sıra bilgi ve dizayn transferine de başladık. Bu çok değerli bir alandır. Zira katma değeri çok yüksek ihracat yapıyoruz. Isparta’nın, Batı Akdeniz’in, Anadolu’nun kısacası Türkiye’nin ihtiyacı da bu değil mi? Isparta için artı değer üretmeye devam edeceğiz. Dileriz Isparta’dan büyük başarı hikâyeleri yazan yeni Anadolu Kaplanları çıkar.”

Aralık 17, 2019